Copyright © 2015 AD Rezidans Nevşehir  All Rights Reserved.
Sıkça Sorulan Sorular
Herhangi bir dernek, vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?
Yurdumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermektedir. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz .Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda, Atatürkçü,çağdaş,evrensel,laik,ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacıyla hareket etmekteyiz.
Yurtta çamaşır hizmetleri için ayrı bir ücret alınıyor mu?
AD Rezidans bünyemizde bulunan ve yurdumuzda kalan öğrencilerimizin kullanımına tahsis edilmiş olan çamaşır makinelerinin, ütü masalarının ve ütülerin kullanımından herhangi bir ücret alınmamaktadır.
AD Rezidans ısınma sistemleri ile ilgili bilgi edinmek istiyorum.
Binalarımız merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılıyor. 24 saat  kesintisiz sıcak su .
Güvenlik nasıl sağlanıyor? Ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz?
Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci elektronik chipli geçiş kontrol sistemi ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor. Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır.

Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış binamız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile  müdahaleye hazır durumdadır.
Konaklama ve fiyatların geçerli olduğu süreler hakkında bilgi almak istiyorum.
Ücretlendirme 12 Ay üzerinden Yapılmaktadır.
Fiyatlarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?
Oda kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için fiyat bilgisinin AD Rezidans İletişim telefonlarından alınması daha uygun olacaktır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada kredi kartı ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.
Oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?
Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz. Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize, birici-ikinci öğretim olma durumunuza, vb. uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmenizde yardımcı olmaktadırlar.
Oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?
Herhangibir anlaşmazlık durumunda; yurt müdirelerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil daireye nakil durumu gerçekleştirilmektedir.
Ad Rezidans'da İnternet Erişimi Varmı?
AD Rezidans'da 7/24 sınırsız yüksek hızda internet erişimi bulunmaktadır.
''Evinizdeki Rahatlığı ve Huzuru Bir Arada Yaşatıyoruz.''
0384 215 33 36
Kayıt ve Başvurular